موسس واتس‌اَپ به جنبش ضد فیس‌بوک پیوست و اکانت خود را پاک کرد

چه کسی فکرش را می‌کرد که روزی موسس واتس‌اَپ که کمپانی را به قیمت 22 میلیارد دلار به فیس‌بوک فروخت، ضد فیس‌بوک شود؟

«برایان اکتون» در پست توئیتر خود نوشت: حالا وقتش است.هشتک دیلیت فیس‌بوک! {لینک}

برایان که سال گذشته کمپانی را ترک کرد با این توئیت نشان داد در حمایت از حریم خصوصی کاربران جدی است و با پیوستن به جنبش «فیس‌بوک را دیلیت کن» اعتراض نمادین خود را ثابت کرد.

همان‌طور که در زیر مشاهده می‌کنید، برایان بلافاصله اکانت فیس‌بوک خود را پاک کرد{لینک} تا ثابت کند موضوع بسیار جدی است.

فیس‌بوک در سال 2014 واتس‌اَپ را به مبلغ 22 میلیارد دلار خرید و برایان حالا روی حفاظت از دیتای کاربران و حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی تمرکز کاری کرده است و ماه گذشته نیز 50 میلیون دلار برای راه‌اندازی بنیاد سیگنال سرمایه‌گذاری کرده و گفت: اعتقاد دارم فرصتی برای حمایت از منافع عمومی پیش آمده است و باید با ساخت فناوری پایدار که به کاربران احترام می‌گذارد و از دیتای شخصی سوء استفاده نمی‌کند، جامعه را متحول کرد.

 

فیس‌بوک این روزها وارد بحران عمیق هویتی شده و داستان درز اطلاعاتی و «کمبریج آنالیتیکا» بر مشکلات این کمپانی افزوده است تا جایی که مارک زاکربرگ، از دوستان دموکرات‌ها باید به مقامات آمریکایی و انگلیسی پاسخ دهد.

عکس سمت چپ برایان اکتور و عکس سمت راست جان کوم مدیر اجرایی واتس‌اَپ در کنفرانس WSJD در 25 اکتبر 2016

پست توئیتر برایان و تشویق به پاک کردن اکانت فیس‌بوک / عکس زیر


پنجره ای به جهان فناوری اطلاعات فیس‌بوک ,برایان ,واتس‌اَپ ,اکانت ,کاربران ,دلار ,اکانت فیس‌بوک ,حریم خصوصی ,میلیارد دلار ,موسس واتس‌اَپ منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

امیر کد Graphic شیمی پیام نور citikala pertak3 ایران تراول مرداد - Mordad پادا فروشگاه سایت بلاگ بیست دنیای سلامت دانلود اهنگ هایده بدبختی ما گناه بیگانه نبود آرزومیکردیسمیراتوببینی دانلود اهنگ بین العصر والمغرب مرت لمت خیاله بزرگی ستاره در پس از باران نگار ش پایه هفتم. صفحه 56 خلاصه داستان برای وطن کجایی امشب من بیقرارم لحظه آب هوای ایران هات گرام.براس اندروید پایسن انشا در مورد عالم شدن چه آسان آدم شدن چه مشکل