دو برابر شدن تعداد پنلهای خورشیدی استرالیا تا سال 2018

به خاطر قیمت پایین و هزینه های کم نصب پنلهای خورشیدی، استرالیا در استفاده از این انرژی پاک از بسیاری از کشورها پیشی گرفته است.

فناوری تکنولوژی انرژی پاک برق الکترونیک

 

در کشور آفتابی استرالیا، پیش بینی می شود که استفاده از پنلهای خورشیدی تا سال 2018 دو برابر شده و پروژه های زیادی در این مورد انجام شود که با این حساب به نظر می رسد روی سقف هر خانه، یک پنل خورشیدی خواهیم دید. رومه گاردین گزارش داده است که ماه گذشته میلادی، زمانی بود که بیشترین تعداد نصب پنلهای خورشیدی انجام شد که نسبت به زمان مشابه سال گذشته، پیشرفت 69 درصدی داشته است. ایالت New South Wales همچنین در حال کار کردن برای ساخت 10 مزرعه خورشیدی است که این خبر در سال 2017 به واقعیت تبدیل شد به طوری که در اوایل سال 2018 کار ساخت نخستین مزرعه آفتابی به پایان رسید و چند پروژه صنعتی مشابه هم در ایالت Queensland در حال انجام است. مدیر نشست انرژی هوشمند استرالیا، آقای جان گرایمز می گوید:(( کار ساخت پنلهای خورشیدی می تواند در کمتر از یک هفته به اتمام برسد زیرا کار بسیار ساده و سریعی است)). بر اساس پستی از وبلاگ شرکت استرالیایی SolarChioce که در زمینه تولید پنلهای خورشیدی فعالیت می کند، از هر 5 خانه در این کشور، 1 خانه دارای پنل آفتابی است. فناوری تکنولوژی انرژی پاک برق الکترونیک ایالت استرالیای جنوبی که بیشترین پنل آفتابی این کشور را دارد و مرکز باتری های شرکت تسلا نیز می باشد، در 30 درصد از خانه ها، پنل خورشیدی کار گذاشته است که در مقایسه با آمریکا، اگرچه صنعت پنلهای آفتابی به سرعت در حال رشد است، ولی این تکنولوژی بر اساس ادعای اداره اطلاعات انرژی این کشور، تنها 1 درصد تولید برق را بر عهده خواهد داشت. البته این اختلاف آمار، تنها به این خاطر نیست که استرالیا سرزمین آفتابی است بلکه، هزینه های برق در استرالیا نیز بالاست و همین می تواند دلیل قانع کننده ای باشد. بنابراین قیمت تمام شده تولید و استفاده از پنلهای خورشیدی در این کشور به طور قابل ملاحظه ای کم هستند و با استفاده از این پنلها، مردم انتظار دارند هزینه قبض برق آنها به شکل چشمگیری کاهش یابد. در پایان اشاره کنیم، در دنیا نیز استفاده از پنلهای خورشیدی، همچون استفاده از انرژی باد، رو به افزایش است زیرا کشورها به دنبال تغییر شیوه تولید انرژی هستند تا از بدتر شدن آب و هوا در دنیا جلوگیری کنند.
پنجره ای به جهان فناوری اطلاعات خورشیدی ,پنلهای ,استفاده ,آفتابی ,انرژی ,استرالیا ,پنلهای خورشیدی ,پنلهای خورشیدی، منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ANIMusicAMP سایت کلاس دهم رشته انسانی ، کلاس دهم،پایه دهم دراما لند | مرجع دانلود فیلم وسریال سایت مدرســه برتــر دانلود فیلم ایرانی مبانی نظری و پیشینه تحقیق سیستم ترجمه همزمان و تورگاید دانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیم فلزیاب شرکتی تصویری حرفه ای09909061300 تلگراموصورتی چطوریه اهنگ زود برگرد پیشم اسپانیایی حکایت نگاری چهی نقش جوان لال درسریال پس ازباران بازی کرد؟ اگه خط بکشی رو خط قرمز دی گه خلاف نکمه داداش هرگز آخرین اخبار تعطیلی مدارس سازمان انرژی اتمی در بولتن خبری این سازمان مقاله دروغ بودن وجود سلاح اتمی خیالی بودن ان را منتشر نموده ا تحقیقدرموردوسایلسفردرگذشتهامروزفردا حفاری افقی mail لغات درس نام آوران دیروز امروز فردا